Aktualności

W zakończonych w sobotę 19.05.2024 Mistrzostwach Śląska skrzatów i żaków, bardzo dobrze zaprezentowała się nasza reprezentacja.
Zosia Żurek zdobyła brązowy medal w grze podwójnej i zajęła piąte miejsce indywidualnie w kategorii żaczek.
Michał Iwański przegrał nieznacznie swój pojedynek o trzecie miejsce 3-2 i został sklasyfikowany na 5 miejscu.
Dominik Adamus po porażce z Michałem został sklasyfikowany na 7 miejscu
Dziewiąte miejsca wspólni wywalczyli , Janek Szostak, Dawid Cisowski, Maksym Pacura w kategorii skrzatów. Również 9 miejsce wywalczyła nasza najmłodsza zawodniczka Ola Żurek (ur. 2018) w kategorii skrzatem. Wielkie gratulacje dla wszystkich.

3 piąte i jedno 9 miejsce naszych kadetów w Mistrzostwach Śląska rozegranych 04.05. 2024 w Jastrzębiu Zdroju.
Ewa Bugała zaliczyła trzy nieznaczne porażki w ćwierćfinale gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Najbardziej bolesna była przegrana gra o medal w grze podwójnej, po pierwszym gładko wygranym secie 11:3 i prowadzeniu w drugim 7:2, niestety wszystko się odwróciło na korzyść przeciwniczek!!! Ale taki właśnie jest tenis stołowy.
Drugi z naszych kadetów, Tomasz Kałużny w grze podwójnej został sklasyfikowany na 9 miejscu, po porażce w 1/8 finału. Mamy nadzieję na medale i lepsze miejsca w przyszłym sezonie, gdyż nasi kadeci, roczników, pozostają kadetami jeszcze w przyszłym sezonie.
Adam Szostak nie brał udziału w turnieju.

Zosia Żurek z kwalifikacją do Mistrzostw Polski żaczek.
Bezproblemowo, szybko, wszystkie partie po 3-0 i pewny awans do czerwcowych Mistrzostw Polski żaczek zapewniła sobie Zosia zwycięstwem w gliwickich eliminacjach.
Teraz przed naszą nadzieją już tylko najważniejszy turniej w stolicy Podkarpacia, podsumowujący cały sezon 2023/24. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na arenie ogólnopolskiej.

W dniach 08-10.03.2024 w Ostródzie odbyły się kolejne III Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym. Nasz klub reprezentowała nasza nadzieja Zosia Żurek. W stawce ponad 100 zawodniczek Zosia najpierw wygrała bezproblemowo swoją grupę eliminacyjną (trzy zwycięstwa), następnie doznała porażki z bardzo niewygodnie grającą długim czopem zawodniczką, która rozstawiona była w turnieju z nr 10. W ostatnim swoim pojedynku, po wielkich emocjach pokonała swoją przeciwniczkę w stosunku setów 3-2, broniąc w decydującym secie dwie piłki meczowe.
Końcowy rezultat to miejsce 33, bardzo dobre, zważywszy, iż większość czołowych zawodniczek, to o rok starsze dziewczynki. Tym samym Zosia potwierdziła, że będzie się liczyć w czołówce Polski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przed nami jeszcze Mistrzostwa województwa w kwietniu i Mistrzostwa Polski w czerwcu.
 


W miniony piątek 01.04.2024 po raz 66 Rada Regionalna Polskiego Komitetu Olimpijskiego zorganizowała podsumowanie Plebiscytu na najlepszych sportowców, trenerów i działaczy Częstochowy i regionu częstochowskiego.
Wśród Laureatów znalazła się trójka przedstawicieli naszego klubu KRS TKKF Sportowiec.
Prezes klubu Jerzy Kowalski został uhonorowany statuetką dla zasłużonego działacza.
Nasza młodziutka zawodniczka Zofia Żurek została uznana Sportowcem roku 2023 w kategorii „Nadzieja sportu”.
Również nasz trener Dariusz Szlubowski został uznany „Trenerem roku 2023” miasta Częstochowy w kategorii „Nadzieja sportu”. Serdeczne gratulacje oraz życzymy laureatom dalszej owocnej pracy i kolejnych sukcesów.


W sobotę 24.02 w Łaziskach Górnych rywalizowali najmłodsi pingpongiści podczas III WTK skrzatów i żaków. Nasz klub reprezentowała bardzo liczna grupa talentów, trzy dziewczynki (Ola Żurek, Żona Xerxa i Zosia Żurek) oraz pięciu chłopców ( Michał Iwański, Janek Szostak, Maksym Pacura, Dawid Cisowski oraz Dominik Adamus). Emocji było co nie miara. Sporo pojedynkó kończyło się po pięciosetowych horrorach!!.
W kategorii żaczek Zosia Żurek bez najmniejszych problemów awansowała do finału w którym musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki z ośrodka tenisa stołowego w Czechowicach Dziedzicach. Teraz przed Zosią rozgrywki ogólnopolskie w Ostródzie za trzy tygodnie.
Fantastycznie w skrzatkach zaprezentowała się Żona Xerxa, która wygrała cztery pojedynki a nieznacznie przegrała o awans do najlepszej czwórki i została sklasyfikowana na bardzo wysokim piątym miejscu.
Najmłodsza nasza zawodniczka Ola (Ur. 2018) również dzielnie walczyła i zbierała cenne doświadczenie.
W kategorii skrzatów było dużo więcej emocji i sporo łez na zakończenie, ale po bardzo dobrych grach i minimalnych porażkach Michał Iwański i Janek Szostak zostali sklasyfikowani na miejscu 9, Maksym Pacura na miejscu 13 a Dominik Adamus i Dawid Cisowski na miejscu 17. W zawodach wzięło udział ponad 30 chłopców i ponad 20 dziewcząt. Wszyscy chłopcy ostatnie swoje pojedynki przegrywali solidarnie po 3-2 !!!!
Teraz przed najmłodszymi jeszcze tylko majowe Mistrzostwa Śląska w Gliwicach
Gratulacje dla wszystkich oraz dla rodziców za wsparcie i doping dla naszych pociech.


W minioną niedzielę 18.02.2024 w Gliwicach odbył się III WTK kadetów. W zawodach startowała nasza najlepsza trójka w tej kategorii wiekowej.
Ewa Bugała podobnie jak w I WTK rozegrała bardzo dobre mecze. Została tylko raz pokonana, po zaciętej walce w końcówkach z późniejszą zwyciężczynią turnieju Natalią Wszołek z Tarnowskich Gór. Ostatecznie Ewa zajęła piątą bardzo dobrą lokatę.
Również z dobrej strony pokazali się nasi chłopcy wygrywając solidarnie po trzy partie i dwa razy uznając wyższość swoich przeciwników. Tomek Kałużny w ostatniej partii uległ nieznacznie swojemu przeciwnikowi z Bytomia 2-3. Również Adam Szostak dzielnie walczył w całym turnieju. Obaj zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16. Teraz przed nimi turniej eliminacyjny do Grand Prix Polski, który odbędzie się w połowie marca w Nadarzynie.


Coraz lepiej radzi sobie Zosia Zurek na arenie ogólnopolskiej.

W miniony weekend w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) podczas 2 Grand Prix Polski uplasowała się w przedziale 33-40 w kategorii żaczek. Zosia w grze o najlepszą 32 turnieju przegrała minimalnie 2-3. Zosia w tym sezonie rywalizuje z dziewczętami o rok starszymi, a w treningu rok to bardzo długi okres. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach.


W dniu 18 listopada br odbyła się impreza podsumowująca tegoroczny program “Sprawność seniorów” współorganizowany z Ministerstwem Sportu i Turystyki

Została ona przeprowadzona w gospodarstwie agroturystycznym “Pod skałką“ w Przybynowie. W programie zrealizowano: przemarsz, zwiedzanie gospodarstwa w tym egzotyczne zwierzęta np kangur, starą chatę z muzealnymi eksponatami, przejażdżkę karawaną jurajską, pieczonki, poczęstunek, wspólne śpiewanie i tańce.

W imprezie udział wzięło 45 najbardziej aktywnych członków programu wraz z 10-ciorgiem wnucząt. Organizator zapewnił przejazd autokarem i drobne upominki.

Menedżer imprez: Jerzy Kowalski

 


Również nasi najmłodsi startowali w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym skrzatów. W Łaziskach Górnych startowała bardzo liczna, siedmioosobowa reprezentacją naszego klubu. Niespełna 6-cio letnia Ola Żurek, dla której były to pierwsze zawody w życiu zajęła miejsce 9-12. Również Zoja Xerxa pierwszy raz grała na zawodach takiej rangi i również została sklasyfikowana na miejscach 9-12 idnosząc jedno zwycięstwo i ponosząc dwie porażki.
Wśród chłopców najlepiej spisał się młodziutki Michał Iwański zajmując ostatecznie 7 miejsce, przegrywając ostatni mecz minimalnie 2-3. Dawid Cisowski, Maksym Pacura i Dominik Adamus zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12. Janek Szostak, dla którego były to pierwsze zawody zajął 13 miejsce, ale pokazał się z bardzo dobrej strony, ulegając wyżej notowanym przeciwnikom 2-3.
Wszystkim gratulujemy zaangażowania, woli walki i czekamy na dalsze sukcesy w nowym roku.

Zosia Żurek rewelacyjnie zagrała w minioną niedzielę 03.12 w Łaziskach Górnych. Bezapelacyjnie wygrała wszystkie swoje pojedynki i tym samym została zwyciężczynią II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego żaczek. Tym samym zdobywając bezpośrednią kwalifikację do II Grand Prix Polski, które odbędzie się za dwa tygodnie w Świdwinie. Wielkie gratulacje i życzymy sukcesów na arenie ogólnopolskiej

Bardzo dobrze zaprezentowała się Ewa Bugała w II Wojewódzkim Turnieju klasyfikacyjnym kadetów rozegranym w Jastrzębiu Zdrój w dniu 12.11.2023r.
W stawce ponad 100 kadetów i kadetek Ewa dopiero w finale musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, zajmując drugi miejsce na Śląsku. Jest to jej najlepszy wynik w tym sezonie. Kolejne zawody to Grand Prix Polski w Zielonej Górze w połowie grudnia.
Adam Szostak i Tomasz Kałużny uplasowali się na miejscach 17-24.

Ewa Bugała

Bardzo dobrze zaprezentowała się Zosia Żurek w dniach 29-30.09.2023 podczas rozgrywanego w Drzonkowie, I Grand Prix Polski żaczek.
Nasza młodziutka (ur.2014) nadzieja tenisa stołowego, w swoim debiucie, w tej rangi zawodach wygrała 5 partii przy 2 porażkach.
Najpierw w piątek wygrała bez problemów swoją grupę eliminacyjną, tym samym awansując do głównych zawodów w sobotę. Następnie wspaniałe walcząc, pokonała wszystkie swoje rywalki grupowe (3:1 3:1 3:2), zajmując pierwsze miejsce w grupie. Tym samym zzdobyła prawo gry w meczu decydującym o awansie do 1/16 turnieju. Tam jednak doznała pierwsze porażki (wszystkie sety 9:11 9:11 i 10:12)
Ostatecznie po ostatnim meczu i porażce 2:3 Zosia została sklasyfikowana na miejscach 41-48 co jest jej największym dotychczasowym sukcesem.
Warto nadmienić, że nasza zawodniczka gra dopiero pierwszy sezon w kategorii żaczek, a to oznacza, że musi głównie rywalizować ze starszymi o rok dziewczętami.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych.

Zapraszamy na wycieczkę na Dolny Śląsk w dniach 06-08.10.2023r.

Program wyjazdu:                                                                                                  

06.10.2023r.: 

6.30 – zbiórka         

6.45 – wyjazd z Częstochowy

11.30 – zwiedzanie zamku Książ – podzienia

12.40-13.15- zwiedzanie zamku Książ

13.30 -14.30 -przerwa

14.30 – zwiedzanie palmiarnii

16.00  – wyjazd do Karpacz

17.30 – zakwaterowanie – DW Stropnica

18.30 –  obiadokolacja

07.10.2023r.:                       

7.30 –  śniadanie                        

8.15 –  wyjazd do  zamku Czocha                                          

10.00-11.00 –  zwiedzania zamku                                                       

11.30 –  zwiedzania z przewodnikiem: Świeradów Zdrój, Młynica-wieża widokowa

13.30 – 14.30 – przewra na posiłek                                

15.00 –17.00 –  Szklarska Poręba, wodospad Szklarki

18.00 – powrót do Karpacza

18.30 – obiadokolacja

20.00 – spotkanie integracyjne

08.10.2023r:

08.00  –  śniadanie

09.00 – wyjazd do Kowar

10.00 –  park miniatur Kowary

11.30 – 15.00 – wiedzanie Cieplic

15.00-16.00 – obiad

16.15  – odjazd do Częstochowy

20.30 – przyjazd

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc: bliższe informacje: tel. 668 196 859. Życzę miłego zwiedzania Jerzy Kowalski – menadżer imprezy

Zadanie jest też realizowane w roku 2023 z dofinansowaniem MSiT.

sprawność seniorów

Relacja z WTK

Bardzo dobrze rozpoczęli nasi podopieczni rozgrywki w sezonie 2023/24. Najmłodsi, skrzaci i żacy rywalizowali w sobotę 16.09.2023 w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w Łaziskach Górnych. Zosia Żurek w kategorii żaczek stanęła na najniższym stopniu podium, zajmując bardzo dobre 3 miejsce. Nasi najmłodsi: Dawid Cisowski, Dominik Adamus oraz Michał Iwański zajęli odpowiednio 7, 8 i 9 miejsce. Na szególną uwagę zasługuje fakt, że dla całej trójki były to pierwsze zawody w życiu. Było trochę stresu, a na koniec pojawiły się też łzy. Ale ogólnie wszyscy zadowoleni.
W niedzielę natomiast do stołów podeszli na pierwszoroczni kadeci.Ewa Bugała w całym turnieju doznała tylko jednej porażki z późnieszą triumfatorką całych zawodów i została sklasyfikowana na miejscu piątym na Śląsku.Również Tomek Kałużny bardzo dzielnie walczył w nowej kategorii wiekowej i po kilku bardzo dobrych partiach, został sklasyfikowany na miejscu 17 w stawce ponad 50 zawodników. Adam Szostak z bilansem 2 zwycięstw i 2 porażek zajął 25 miejsce.
Teraz przed naszymi zawonikami Turnieje ogólnopolskie: dla Zosi w Zielonej Górze, a dla starszych w Krakowie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Trener : Dariusz Szlubowski

 

Jeden srebrny medal i pięć piątych miejsc wywalczyli nasi młodzicy podczas drużynowych i indywidualnych Mistrzostw Śląska w tenisie stołowym rozegranych w dniach 07-07.05.2023 w Jastrzębiu Zdrój.
Ewa Bugała została Vice Mistrzynią Śląska w grze podwójnej, indywidualnie po nieznacznej porażce ćwierćfinałowej została sklasyfikowana na miejscu piątym.
Na tym samym etapie również Dominik Marcinkowski po przegranym meczu o awans do najlepszej czwórki uplasował się na miejscu piątym.
Kolejnych porażek w ćwierćfinale doznali nasi debliści: Adam Szostak z Dominikiem oraz Tomek Kałużny z kolega z AZS UJD Częstochowa, oni również ex aequo zajęli piątą lokatę w Mistrzostwach.
Do pecha w meczach o medal doszła jeszcze minimalna porażka o czwarte miejsce w drużynówce 2-3 z KS Mysław Mysłowice
Aspiracje były większe ale trenujemy dalej i mamy nadzieje na kolejne sukcesy w następnych turniejach.

Zapraszamy na organizowane wycieczki:

20 maj 2023r. – Jędrzejów – Busko Zdrój – Wiślica  – zostało 5 miejsc

09–11 czerwiec 2023r.:

– zamek Niedzica – spływ Dunajcem – Szczawnica

– Krynica Zdrój – Jaworzyna Krynicka

– Muszyna – ogrody sensoryczne, antyczne, biblijne

– noclegi w Muszynie – 2x śniadanie, 2x obiadokolacja i biesiada grillowa – zostały 4 miejsca. Zapisy i kontakt telefoniczny – Jerzy Kowalski – tel. 668 196 859

Nabór dzieci 6-8 letnich do szkółki tenisa stołowego

KRS TKKF „Sportowiec” Częstochowa organizuje nabór dzieci 6-8 letnich do szkółki tenisa stołowego – czytaj pdf

Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi młodzicy w rozegranym w sobotę 18.02.2023 w Łaziskach Górnych Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym.
Ewa Bugała i Dominik Marcinkowski zajęli bardzo wysokie  czwarte miejsca.
Tomasz Kałużny również zasługuje na pochwałę, zajmując dziewiątą lokatę na ponad 50 startujących zawodników.
Nieznacznie poniżej swoich umiejętności zaprezentował się Adam Szostak, który został sklasyfikowany na 17 miejscu.
Ponadto należy nadmienić iż cała czwórka została powołana do Kadry Śląska młodzików na 2023 rok. Gratulacje dla zawodników i trenera Dariusza Szlubowskiego.

 

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi młodzicy w rozegranym w dniach 23-25.09.2022r. Grand Prix Polski w Zielonej Górze.
Do zawodów przystąpiła czwórka naszych młodzików: Ewa Bugała, Dominik Marcinkowski, Adam Szostak, Tomasz Kałużny.
W piątkowym turnieju eliminacyjnym Adam i Tomek byli o krok od awansu do turnieju głównego, zajmując trzecie miejsca w swoich grupach.
Dominik był drugi i o awans do sobotnich zmagań musiał jeszcze walczyć w dodatkowym meczu, zakończonym zwycięstwem oraz upragnionym awansem.
Ewa przez eliminacje przeszła jak burza, wygrywając wszystki swoje partie 3-0.
W sobotnich zmaganiach Dominik grał ze zmiennym szczęściem plasując się w środku stawki.
Ewa zajmując drugie miejsce w grupie, awansowała do najlepszej 32 w Polsce. W 1/16 po pasjonującej grze musiała uznać wyższość swojej przeciwniczce, przegrywając nieznacznie z ubiegłoroczną medalistką mistrzostw Polski żaczek 12-14 w ostatnim secie.
Turniej ten potwierdza, że Ewie i Dominikowi niewiele brakuje do czołowych zawodników w Polsce w swojej kategorii wiekowej.
Teraz tylko praca, praca i jeszcze raz praca aby stać się jeszcze lepszymi.
Wielkie gratulacje składają : trener Dariusz Szlubowski wraz z Zarządem klubu.

Z dniem 1 września wznowiły działalność sekcje dla osób III wiek:
nordic walking z gimnastyką zdrowotną – w poniedziałki, środy oraz piątki o godz. 9.30
tenisa stołowego – w poniedziałki, środy o godz. 19.00
Przedsięwzięcie jest prowadzone w ramach programu „Sprawność seniorów” i jest dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

sprawność seniorów

 

W rozegranym 17.09.2022 w Jastrzębiu Zdrój I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym znakomicie zaprezentowała się cała szóstka startujących naszych najmłodszych adeptów tenisa stołowego.
Żurek Zofia zajęła wyśmienite II miejsce na śląsku w kategorii skrzatek (ur. 2014 i mł.)
Margasińska Hanna, po bratobójczej porażce z Zosią o awans do finału została sklasyfikowana na IV miejscu.
Obie młode zawodniczki potwierdziły, że należą do najlepszych w województwie!!!!
Musiał Wojciech po wspaniałej walce w całym turnieju i minimalnej porażce w ćwierćfinale został sklasyfikowany na miejscu dziewiątym w kategorii żaków (ur. 2012 i mł.)
Lasota Bartosz, dla którego były to dopiero drugie tak poważne zawody w życiu, przez cały turniej szedł jak burza. Dopiero w ćwierćfinale uległ późniejszemu zwycięscy całych zawodów i został sklasyfikowany ex aequo z Wojtkiem na dziewiątym miejscu.
Ciszowska Natalia, również po wygraniu trzech partii w pięknym stylu, przegrała z faworytką turnieju i została sklasyfikowana tak jak jej koledzy na dziewiątym miejscu. Trzeba dodać, że Natalia grała głównie z zawodniczkami o rok starszymi.
W starszej kategorii, swoich sił próbowała również Zosia. Zaprezentowała się znakomicie pośród starszych o dwa lata, zajmując dziewiąyą lokatę.
Podczas sobotnich zawodów wzięło udział ponad 60 młodych talentów województwa śląskiego.
Wielkie gratulacje dla naszych najmłodszych i podziękowania dla rodziców, którzy chętnie udali się całymi rodzinami do oddakonego o ponad 130 km Jastrzębia Zdrój aby kibicować swoim pociechom.
Trener Dariusz Szlubowski

W minioną sobotę 10.09.2022 nasi młodzicy (ur. 2010-11) rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie 2022/23 od Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego w Łaziskach Górnych.
Dominik Marcinkowski po awansie do półfinału musiał uznać wyższość swoich przeciwników i po ofiarnej walce został sklasyfikowany na czwartym miejscu.
Ewa Bugała po heroicznym boju w ćwierćfinale, uległa 2:3 swojej przeciwniczce, następnie wygrała wszystkie swoje pojedynki zdecydowanie, ostatecznie zajmując piątą lokatę.
Tomasz Kałużny zagrał swój najlepszy turniej!!! Wygrał kilka partii po pięknej grze. Uległ minimalnie w 1/8 finału 2:3 prowadząc 2:1 w setach oraz 9:6. Ostatecznie zajmując bardzo wysokie 7 miejsce w turnieju.
Adam Szostak po nieznacznej, wyrównanej partii z późniejszym finalistą, został sklasyfikowany na miejscu 9.
Wszystkich naszych młodzików czeka za dwa tygodnie Turniej Kwalifikacyjny do I Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Liczymy na udany występ i awans do grona najlepszych w kraju.
W dniu 17.09 w Jastrzębiu Zdrój swoim turniejem rozpoczynają sezon najmłodsi adepci naszego klubu, skrzaci 2014-15, oraz żaczy 2012-13.
Pozdrawiam i życzymy wszystim sukcesów – trener Dariusz Szlubowski

Podsumowanie osiągnięć zawodników

KRS TKKF Sportowiec Częstochowa w sezonie 2021/22

Sezon 2021/22 dobiegł końca. Czas na podsumowanie całorocznej pracy i występów naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej oraz wojewódzkiej.

Nasza kadra zawodnicza liczy ok. 22 zawodniczek i zawodników w wieku od 6 do 20 lat. Głównie jednak to dzieci 6-12 letnie. Część z nich już regularnie uczestniczy we wszelkiego rodzaju rozgrywkach ogólnopolskich i wojewódzkich. Ale prawie połowa z nich jeszcze nigdy nie startowała w żadnych zawodach, póki co doskonaląc podstawowe tajniki tej pięknej dyscypliny, jaką jest tenis stołowy.

Nasi zawodnicy trenują w dwóch grupach: młodsza 2-3 razy w tygodniu, natomiast starsza, bardziej zaawansowana 4-5 razy w tygodniu. Poszczególne zajęcia trwają 90 min. Dwa razy w tygodniu, dodatkowo dzieci uczestniczą w 40 minutowych zajęciach ogólnorozwojowych, podczas których szczególną uwagę zwracamy na sprawność ogólną, poprawę cech koordynacyjnych, szybkościowych, zwinnościowych oraz wytrzymałościowych.

Efektami żmudnych i regularnych treningów w tym sezonie są znaczące sukcesy naszych wychowanków:

 • IX m-ce Julia Zyna indywidualnie, w grze podwójnej oraz mieszanej podczas Mistrzostw Polski kadetów ( zawodnicy do lat 15)
 • IX m-ce Milena Kluszewska w grze mieszanej podczas Mistrzostw Polski młodzieżowców ( zawodnicy do lat 21)
 • II m-ce Milena Kluszewska w grze mieszanej podczas Mistrzostw Śląska młodzieżowców
 • III m-ce Julia Zyna w grze podwójnej podczas Mistrzostw Śląska kadetek
 • III m-ce Ewa Bugała w grze podwójnej podczas Mistrzostw Śląska młodziczek ( zawodnicy do lat 12)
 • III m-ce Milena Kluszewska podczas Mistrzostw Śląska seniorów
 • V m-ce Julia Zyna indywidualnie oraz w grze mieszanej podczas Mistrzostw Śląska kadetek
 • V m-ce Adam Szostak i Dominik Marcinkowski w grze podwójnej podczas Mistrzostw Śląska młodzików
 • V m-ce Tomasz Kałużny w grze podwójnej podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików

To tylko najważniejsze osiągnięcia naszego malutkiego klubu !!!! Jesteśmy w czołówce szkolenia dzieci wszystkich śląskich klubów. Nadmienić należy, że nasi zawodnicy rywalizowali w tym roku z przeciwnikami o rok starszymi, którzy w następnym sezonie przechodzą już do starszej kategorii wiekowej.

Ewa, Adam i Dominik to od września ścisła czołówka śląska w swojej kategorii wiekowej, a Julia w najnowszym rankingu PZTS będzie sklasyfikowana na siódmym miejscu w Polsce. Cała czwórka to aktualnie kadrowicze śląska i będą się przygotowywać do przyszłego, jakże ważnego dla nich sezonu, na obozach Kadry Śląska w Gilowicach oraz Nowym Targu.

Oczywiście nie byłoby tych  wszystkich sukcesów, gdyby nie zaangażowanie rodziców oraz pomocy ze strony Klubu Mieszkańców SM „Nasza Praca” w Częstochowie, gdzie odbywają się nasze codzienne treningi.

WIELKIE DZIĘKI !!!!!!!!

WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ – LATO 2022- KRS TKKF Sportowiec

kalendarz-imprez-lato-2022 .doc

Milena Kluszewska v-ce Mistrzynią Śląska w tenisie stołowym

Kolejny znaczący sukces i kolejny medal zawodników częstochowskiego klubu KRS TKKF Sportowiec w tenisie stołowym. W rozegranych w niedzielę (22.05.2022) w Łaziskach Górnych Mistrzostwach Śląska młodzieżowców, zawodniczka KRS TKKF Sportowiec Milena Kluszewska wywalczyła tytuł v-ce mistrzyni w grze podwójnej mieszanej wraz z Markiem Kowolem z klubu MUKS Jedyna Pszów. Indywidualnie Milena przegrała w ćwierćfinale z najwyżej rozstawioną zawodniczką turnieju z Jastrzębia Zdroju, w grze podwójnej, ponownie odpadła w walce o medal i została sklasyfikowana na miejscu piątym. Po udanych zmaganiach w rozgrywkach I ligi, medalach w Mistrzostwach Śląska seniorów i młodzieżowców, czas na udział w Mistrzostwach Polski w Nowym Dworze Mazowieckim, które odbędą się już w ten weekend (26-29.05.2022).
Przy szczęśliwym losowaniu, oraz bardzo dobrej grze liczymy na kolejne sukcesy.

W rozegranym w niedzielę 15.05.2022 w Gliwicach turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski młodzieżowców w tenisie stołowym bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka KRS TKKF Sportowiec Częstochowa Milena Kluszewska. Po zaciętych i wyczerpujących dwóch partiach z zawodniczkami preferującymi styl defensywny, Milena w decydującej partii o awansie wygrała pewnie 3-1 z rówieśniczką z Tarnowskich Gór. W zbliżających się za dwa tygodnie Mistrzostwach Polski w Nowym Dworze Mazowieckim, nasza zawodniczka zagra zarówno indywidualnie, w grze podwójnej oraz mieszanej. Milena ostatnio jest w znakomitej formie, w rozgrywkach I ligowych wygrywa zdecydowaną większość swoich partii. Co jest niezłym prognostykiem przed zbliżającymi się zawodami wieńczącymi obecny sezon.
W tym samym dniu również nasi młodzicy walczyli w kwalifikacjach do MP. Mieli utrudnione zadanie, rywalizując z zawodnikami o rok starszymi. Ewa Bugała po dwóch porażkach 2-3 sklasyfikowana została na 5 miejscu. Również Doninik. Marcinkowski zajął 5 lokatę nie uzyskując kwalifikacji. Pozostali nasi zawodnicy, Adam Szostak był 9 a Tomasz Kałużny 17. Wyniki młodzików są na miarę naszych możliwości, w przyszłym sezonie pozostają w grupie młodzików, więc liczymy na medale na Śląsku i dobre występy podczas Grand Prix Polski.
Przed naszymi najmłodszymi zawodnikami, jeszcze jeden sprawdzian, 12.06 w Częstochowie odbędą się Mistrzostwa Śląska skrzatów i żaków. Nasz klub będzie reorezentować dość liczna, ośmioosobowa reprezentacja. Życzymy samych sukcesów i dobrej zabawy.

Julia Zyna w czołówce Polski tenisistek stołowych

W rozgrywanych w Białymstoku Mistrzostwach Polski kadetek i kadetów w tenisie stołowym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, znakomicie zaprezentowała się zawodniczka częstochowskiego klubu KRS TKKF Sportowiec Julia Zyna. Indywidualnie w 1/16 po heroicznej walce zwyciężyła wyżej rozstawioną Natalię Brzezińska z Dekorglassu Działdowo 4-3 (przegrywając już 0-3 w setach, w siódmym decydującym secie 6-10). W pojedynku, którego stawką był ćwierćfinał, Julia nieznacznie, po wyrównanej grze uległa poźniejszej v-ce mistrzyni 2-4, zajmując bardzo wysokie 9 miejsce wśród 64 startujących zawodniczek. Również w grze podwójnej wspólnie z Oliwią Gąsior z KTS Gliwice zajęły 9 miejsce w mistrzostwach po minimalnej porażce w 1/8. W grze mieszanej, wspólnie z Dominikiem Soliło z Energii Siewierzpo raz trzeci uplasowała się na 9 miejsce ulegając jedynie v-ce mistrzowskiej parze. Warto podkreślić, że Julia rywalizowała z zawodniczkami o rok starszymi, a w pierwszej ósemce mistrzostw żadnej z jej rocznika nie udało się awansować, co potwierdza jak sporym sukcesem są owe trzy dziewiąte lokaty. W rankingu PZTS od przyszłego sezonu Julia będzie rozstawiona w najlepszej ósemce w Polsce.
W rozegranych również w ten weekend Mistrzostwach Śląska młodzików, nasza zawodniczka Ewa Bugała stanęła na najniższym stopniu podium w grze podwójnej wspólnie z Aleksamdrą Rstajczyk z JKTS Jsstrzębie Zdrój. Blisko medalu, 5 bardzo wysokie miejsce zajęła nasza para chłopców Dominik Marcinkowski i Adam Szostak, nieznacznie przegrywając z v-ce mistrzami w ćwierćfinale.
To już trzeci medal zawodników naszego klubu na Śląsku, a przed nami jeszcze mistrzostwa skrzatów, żaków i młodzieżowców. Liczymy bardzo na kolejne medale.


Pozdrawiam trener Dariusz Szlubowski

Mistrzostwach Śląska seniorów w tenisie stołowym

W zakończonych w niedzielę 01.05.2022r. Mistrzostwach Śląska seniorów w tenisie stołowym, bardzo dobrze zaprezentowały się dwie młode zawodniczki częstochowskiego klubu KRS TKKF Sportowiec. Milena Kluszewska zdobyła brązowy medal w grze mieszanej, piąte miejsce w grze podwójnej oraz co jest sporym sukcesem również piąte miejsce indywidualnie, pokonując w 1/8 byłą reprezentantkę Polski w kategoriach młodzieżowych. Druga, młodziutka kadetka naszego klubu Julia Zyna odpadła w 1/8 po wyrównanym boju z późniejszą v-ce mistrzynią. Wcześniej w 1/16 pokonała czołową juniorkę naszego kraju, co jest dobrym prognostykiem na zbliżające się Mistrzostwa Polski kadetek w Białymstoku. W grze podwojnej Julia odpadła w grze o ćwierfinał i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.
Wartym podkreślenia jest fakt, że to kolejny medal zawodników małego częstochowskiego klubu, a przed nami jeszcze kolejne mistrzowskie turnieje w kategoriach: młodzieżowiec, młodzik, żak i skrzat.
Pozdrawiam trener Dariusz Szlubowski

Julia Zyna medalistką Mistrzostw Śląska kadetek

W rozegranych w Łaziskach Górnych w dniach 02-03.04.2022 Mistrzostwach Śląska kadetek bardzo dobrze zaprezentowała się młodziutka zawodniczka częstochowskiego klubu KRS TKKF Sportowiec Julia Zyna. W grze podwójnej wspólnie z Julią Kaczmarczyk z KTS Gliwice zdobyła brązowy medal, przegrywając tylko jedną półfinałową potyczke. W grach indywidualnych Julia po zaciętej walce musiała uznać wyższość medalistce Mistrzostw Polski z zeszłego roku, ulegając jej nieznacznie 2-4 w setach. Również w grze mieszanej Julia zakończyła rywalizację w ćwierfinale. W obu tych kategoriach została sklasyfikowana na piątym miejscu.
Szkoda trochę tych porażek, ale należy zaznaczyć, iż Julia rywalizowała głównie z zawodnikami o rok starszymi. Teraz przed nią okres intensywnego treningu przed Mistrzostwami Polski, które zostaną rozegrane w ostatni weekend maja w ramach Ogólnopolskiej Olimpidy Młodzieży. Podczas Mistrzostw Julia bedzie rozstawiona w najlepszej 20 w kraju na 64 startujące zawodniczki.


Trener KRS TKKF Sportowiec Częstochowa – Dariusz Szlubowski

 

Z dobrej strony zaprezentowali się również nasi młodzicy, którzy w niedzielę 30.01 rywalizowali w Jastrzębiu Zdrój w ramach III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego. Wszyscy nasi reprezentanci rywalizowali w śląskuch zawodach z przeciwnikami o rok starszymi, co rokuje bardzo dobrze na rywalizację w przyszłym sezonie. Ewa Bugała zajęła 4 miejsce, Dominik Mrcinkowski 7, Adam Szostak 9 a Tomasz Kałużny po przerwie spowodowanej kwarantanną w szkole i brakiem treningu został sklasyfikowany na 17 miejscu. Cieszymy się bardzo z zajętych lokat i życzymy naszy podopiecznym dalszych sukcesów.

Fantastycznie zaprezentowała się Zosia Żurek w dniu 29.01.2022 w Gliwicach podczas III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego skrzatów (ur. 2013 i mł.) zajmując III miejsce. Druga nasza zawodniczka Hanna Margasińska zajęła również bardzo dobre 8 miejsce na Śląsku. Warto dodać, iż w meczu którego stawką był awans do najlepszej czwórki turnieju, nasze zawodniczku musiały rywalizować ze sobą. Cieszy również fakt, że obie nasze dziewczynki są o rok młodsze od większości konkurentek na Śląsku. Wielkie gratulacje i wytrwałości w dalszej pracy na treningach.

 

16.01.2022 – Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki naszego klubu podczas II Wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego młodzieżowców w Jastrzębiu Zdrój. Milena Kluszewska okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Natomiast równie dobre zawody rozegrała młodziutka Julia Zyna, która dość pechowo przegrała 2-3 jedyną swoją partię i zajęła miejsce piąte. Wielkie gratulacje dla naszych dziewcząt za bardzo udany początek 2022 roku!

Komunikat końcowy Andrzejkowego turnieju tenisa stołowego zorganizowanego z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania KRS TKKF Sportowiec

Turniej został zorganizowany w dniu 25 listopada br w sali Klubu Spółdzielczego CSM Nasza Praca w Częstochowie przy ul. Broniewskiego 3. Organizatorami byli: Klub Spółdzielczy oraz KRS TKKF Sportowiec.
Uroczystego otwarcie dokonał kol. Jerzy Kowalski, a następnie przystąpiono do rozgrywek w których udział wzięło 12 zawodników – seniorów.
Eliminacje rozegrano w 2 sześcioosobowych grupach oraz finał z udziałem także 6 zawodników.

Wyniki:
1. miejsce: Zbigniew Błaziński
2. miejsce: Dariusz Wójcik
3. miejsce: Witold Koćwin
4. miejsce: Karol Kwaczyński
5. miejsce: Roman Starczewski
6. miejsce: Ireneusz Romanek

za miejsca 1-3 zostały wręczone medale 40 – lecia KRS TKKF Sportowiec oraz nagrody rzeczowe, a za miejsca 4-6 – upominki reczowe. Zawody przebiegały sprawnie, w przyjaznej atmosferze z zachowaniem wszystkich obostrzeń wynikajączych z przepisów pandemicznych. Menadżer imprez: Jerzy Kowalski.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Ewa Bugała podczas II WTK młodziczek w Jastrzębiu Zdrój zajmując drugie miejsce na śląsku. Sukces tym bardziej cenny, gdyż rywalizowała z dziewczętami głównie o rok starszymi. W kategorii chłopców pechowe 5 miejsce zjął Dominik Marcinkowski, przegrywając w turnieju tylko jedną partię. Adam Szostak zajął 9 lokatę a Tomasz Kałużny 13. Nasi chłopcy również grali przeciwko starszym o rok zawodnikom. Teraz czekają nas ogólnopolskie zawody w najbliższy weekend w Brzegu Dolnym.

Zapraszamy!

Klub Rekreacyjno – Sportowy TKKF SPORTOWIEC z dniem 1 września 2021r. wznawia zajęcia w zakresie:

– sekcji tenisa stołowego dzieci                 – wg harmonogramu sekcji

– sekcji tenisa stołowego seniorów            – poniedziałki i środy – godz. 19.00

– sekcji gimnastyki zdrowotnej – III wiek   – poniedziałki, środy i piątki – godz. 9.30

– sekcji aerobicu                                         – wtorki – czwartki – godz. 19.00

Bliższe informacje: tel. 668-196-859 – Jerzy Kowalski

Trwa bardzo dobra passa młodziutkiej tenisistki stołowej KRS TKKF Sportowiec Częstochowa Julli Zyna. Po zeszłotygodniowym zwyciestwie w kadetkach, w sobotę w pięknym stylu Julia wygrała I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorek, zdobywając tym bezpośrenią kwalifikację do Grand Prix Polski, które zostanie rozegrane w dniach 01-03.10.2021 w Nowym Dworze Mazowieckim.
Sukces tym bardziej cieszy, gdyż podopieczna trenera Dariusza Szlubowskiego to zeszłoroczna młodziczka (ur. 2008) a kategoria juniorek to zawodniczki starsze o nawet 5 lat. Julia robi stale szybkie postępy, oraz potwierdza swoje aspiracje bycia w czołówce krajowej w kategorii kadetek. Za dwa tygodnie bedzie również startowała w I Grand Prix Polski w kadetkach, gdzie powinna walczyc o wysoką lokatę.

Julia Zyna wygrała I WTK kadetek

Po zacietych pięciosetowych pojedynkach półfinałowym i finale Julia została zwyciężczynią I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifukacyjnego kadetek w tenisie stołowym. W tym sezonie, po przejściu do starszej kategorii wiekowej, Julia rywalizuje głównie z zawodniczkami o rok starszymi. Zwycięstwo w niedzielnym turnieju (11.09.2021) pokazuje, że nasza zawodniczka również w tej kategorii wiekowej należy do czołówki krajowej. Ogromne gratulacje!

 

Podczas odbytych w miniony weekend pierwszych zawodów z cyklu Wojewódzkich Turniejów kwalifikacyjnych w kategoriach, skrzat, żak i młodzik, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy.

W kategorii skrzat Hania Margasińska zajęła siódmą lokatę, Zosia Żurek była dziewiąta, natomiast po raz pierwszy startująca w zawodach tej rangi Natalia Ciszowska uplasowała się na 11 miejscu na Śląsku. Warto zaznaczyć, iż dziewczyki rywalizowały z przeciwniczkami o rok starszymi. W tej samej kategorii David Pross zajął piąte miejsce.
W kategorii żak startowało dwóch naszych reprezentantów, i tak Wojciech Musiał zajął dziewiąte miejsce, a Jordan Pross 25. Dla Jordana były to pierwsze tego typu zawody.
W niedzielę tj. 05.09.2021 rywalizowali młodzicy. Nasz klub reprezentowali zeszłoroczni żacy i co za tym idzie, oni również konkurowali z zawodnikami starszymi o rok. Najlepiej wypadł Dominik Marcinkowski, który przegrał tylko jedną grę w turnieju i został sklasyfikowany na miejscu piątym. Dziewiąte miejsce przypadło Tomaszowi Kałużnemu oraz Ewie Bugała w kategorii dziewcząt. Na trzynastej pozycji sklasyfikowany został Adam Szostak. W zawodach wzięło udział ponad 60 dziewcząt i chłopców z całego śląska.
Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach

Kolejne sukcesy naszych młodych tenisistów.

Podczas międzynarodowego turnieju JKTS OPEN w Jastrzębiu zdroju bardzo dobrze spisali się Dominik Marcinkowski wraz z Adamem Szostakiem. W drużynówce w kategorii młodzików zajęli III miejsce. Chłopcy byli najmłodszymi ze wszystkich zawodników na podium. Z kolei Ewa Bugała wraz z Aleksandrą Ratajczyk z Jastrzębia równiez uplasowały się na 3 miejscu. To pierwsze poważne granie i pierwsze sukcesy w starszej kategorii wiekowej naszych zawodników. Już niebawem 04.09 oraz 05.09 odbędą się pierwsze w tym sezonie Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne w kategorii skrzat, żak i młodzik w Gliwicach. Nasz klub będzie reprezentować liczna grupa 10 zawodniczek i zawodników pod kierunkiem trenera Dariusz Szlubowskiego. Życzymy powodzenia!

Kalendarz imprez – lato 2021

do pobrania w pliku: .doc i .pdf

Lato 2021 – migawki z II turnusu:

Lato 2021 – migawki z I turnusu:

 
W rozegranych w dniach 29-30.05.2021r. w Ostródzie Mistrzostwach Polski żaków nieźle spisali się młodzi zawodnicy częstochowskiego klubu KRS TKKF Sportowiec. Ewa Bugała w grze podwójnej zajęła wysokie IX miejsce. Takim samym wynikiem może pochwalić się również Dominik Marcinkowski, który po zaciętej walce w 1/8 finału musiał uznać wyższość późniejszych brązowych medalistów. Indywidualnie podopieczni trenera Dariusza Szlubowskiego uplasowali sie w połowie stawki 64 najlepszych żaków w Polsce. Należy podkreślić, iż nasi zawodnicy dopiero po raz 2 – 3 brali udział w zawodach tak wysokiej rangi. Liczymy na kolejne sukcesy.
 
W rozegranych w dniach 14-16.05.2021 w Dębicy drużynowych i indywidualnych Mistrzostwach Polski młodzików w tenisie stołowym, bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki częstochowskiego „SPORTOWCA”.
W drużynówce Julia Zyna i Ewa Bugała przegrały w 1/8 finału z późniejszymi srebrnymi medalistkami mistrzostw.
Indywidualnie Julia zajęła 9 miejsce przegrywając po wyrównanym pojedynku tylko z mistrzynią Polski Mileną Mirecką z Grodziska Mazowieckiego. W grze podwójnej wraz z Marią Toborek z Orzesza, również uplasowały się na 9 miejscu, przegrywając pechowo mecz o ćwierćfinał.
Mimo to, jestem zadowolony z występu na mistrzostwach, co potwierdza, że Julia Zyna należy do czołówki młodych zawodniczek w kraju. Jest to dotychczas największe osiągniecie Julii i Ewy.
Julia Zyna, trener Dariusz Szlubowski – Mistrzostwa Polski młodzików Dębica 2021r.
 
Julia Zyna, Ewa Bugała, Trener Dariusz Szlubowski – drużynowe Mistrzostwa Polski młodziczek Dębica 2021r.
 
Po sukcesach młodziczek, przyszedł czas na Mistrzostwa Śląska żaków w tenisie stołowym. W Gliwicach 03.05.2021r. do rywalizacji stanęło blisko 100 zawodniczek i zawodników, w tym czwórka skrzatów i piątka żaków z KRS TKKF SPORTOWIEC Częstochowa pod wodzą trenera Dariusza Szlubowskiego.
Wspaniale zaprezentowali się żacy, zdobywając cztery medale, najwięcej ze wszystkich śląskich klubów. EwaBugała została Mistrzynią Śląska w grze podwójnej oraz brązową medalistką w grze indywidualnej. Dominik Marcinkowski to srebrny medalista w grze podwójnej oraz brązowy indywidualnie. Poza tym Tomasz Kałużny zajął piątą lokatę, minimalnie przegrywając walkę w ćwierćfinale. Adam Szostak w grze podwójnej wspólnie z zawodnikiem z Borucina uplasowali się również na piątej pozycji. Trochę pecha miał Wojciech Brzeziński, który przegrał w 1/8 finału w bratobójczej walce z T. Kałużnym, ostatecznie zajmując miejsce 9.
W kategorii skrzatów nasi reprezentanci nie osiągnęli większych sukcesów, ale byli jednymi z najmłodszych uczestników.
Żacy KRS TKKF SPORTOWIEC Cz-wa podczas iind Mistrzostw Śląska 2021
E. Bugała Mistrzyni Śląska w grze podwójnej żaczek 2021
 
E. Bugała III m-ce ind. Mistrzostwa Śląska żaczek 2021
 
D. Marcinkowski v-ce mistrz Śląska w grze podwójnej żaków 2021
 
D. Marcinkowski III m-ce ind MŚL żaków 2021
 
W miniony weekend 24-25.04.2021 w Jastrzębiu Zdrój odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski oraz drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików w tenisie stołowym. Rewelacyjnie spisały się młodziczki pod wodzą trenera Dariusz Szlubowskiego zdobywając trzy medale Mistrzostw oraz wygrywając niespodziewanie drużynowy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 14-16.05.2021 w Dębicy.
Julia Zyna wraz z Ewą Bugałą najpierw wygrały w finale 3-2 z Ośrodkiem Mistrzostwa Sportowego w Czechowicach Dziedzicach eliminacje do Mistrzostw Polski a następnie w finałach Mistrzostw Śląska dziewczęta z Czechowic zrewanżowały się naszym zawodniczkom, pokonując je 3-2.
W grach indywidualnych Julia zdobyła srebrny medal Mistrzostw, mając już wcześniej zapewniony udział w finałach Mistrzostw Polski. W grze podwójne Julia wraz za Marią Toborek z KS „Sokół” Orzesze bezproblemowo sięgnęły po złote medale, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami w Dębicy.
Wielkie gratulacje i życzymy powodzenia na Mistzostwach
Trener KRS TKKF SPORTOWIEC Częstochowa Dariusz Szlubowski.
 
 
Trener sekcji sportowej tenisa stołowego dzieci – kol. Dariusz Szlubowski zajął
II miejsce w turnieju Grand Prix Polski Weretanów +50 rozegranego w dniach
13-14 marca 2021 roku w Gliwicach.
 

Nowy Rok zaczął się od kolejnych sukcesów sekcji sportowej tenisa stołowego prowadzonej przez KRS TKKF Sportowiec, gdzie trenerem jest kol. Dariusz Szlubowski. Ewa Bugała zajęła 2 miejsce, wśród żaków w Otwartym Wojewódzkim turnieju w Łaziskach Górnych w dniu 07.02.2021r.

 

Zapraszamy w sezonie 2020/2021 na zajęcia sekcji rekreacyjnych i sportowych do Klubu Spółdzielczego CSM “Nasza Praca” ul. Broniewskiego 3.

1. Kobiety – aerobic – ogólnorozwojowe: wtorki, czwartki – g. 19.00-20.00
2. Kobiety, mężczyzn – usprawniające – III wiek: poniedziałki, środy oraz
piątki – g. 9.00-10.00 i 10.00-11.00
3. Kobiety, mężczyzn – hatha yoga: poniedziałki, środy g. 19.15-20.30

4. Dzieci: tenis stołowy – sekcja sportowa:
Grupa początkująca – wtorki , czwartki: godz. 16.00- 17.00
Grupa zaawansowana – poniedziałki, środy: godz. 16.00- 17.30
wtorki, czwartki : godz. 17.00- 18.30

5. Mężczyzn – siatkówki:

Sala MOSiR “ Częstochowianka”, ul. Rejtana 6 – wtorki godz. 20.00 – 21.30

Bliższe informacje: tel. 668 196 859

Imprezy 2020!

W dniu 08 czerwca br. klub wznowił działalność w zakresie organizacji zajęć :

 1. sekcji sportowej tenisa stołowego dzieci i młodzieży

Trwają zapisy do Sekcji tenisa stołowego. Zapraszamy!

Zapisy pod nr tel. 668 196 859 lub email: jmksportowiec@gmail.com

 1. sekcji rekreacyjno-sportowych: dla osób III wieku, hahta – yogi i aerobicu

Zapisy nowych kandydatów  na zajęcia  do w/wym sekcji – od 31 sierpnia br.

 1. organizacji imprez:

– 20.06.2020r.  wycieczka – zwiedzanie zamku i ogrodów w Mosznej oraz zamku w Pławniowicach

– 30.06.2020r.  rajd w Złotym Potoku – Mistrz Jurajskiej Rekreacji w ramach “Lato 2020”